Резултати от Купата на Краля в Испания 05.01.2018г.

Резултати от Купата на Краля в Испания! Този четвъртък се изиграха четири срещи от най-големия испански турнир по футбол. Въпреки очакванията на букмейкърите, двубоите се оказаха доста равностойни и интересна игра се наблюдаваше във всеки един от тях. Кратък коментар и резултати от срещите ще ви бъдат предоставени по-долу в статията.

Леганес – Виляреал

Срещата беше с начален час 20:00 часа. Завърши с неочаквана победа, от страна на домакините с 1-0! През първото полувреме отборите не успяха да отбележат гол, но малко след началото на второто полувреме, нападателят на домакините Нордин Амрабат успя да преодолее вратаря, след подаване от Унай Бустинса.

Селта Виго – Барселона

Изнезнадващият двубой, който завърши равен 1-1! Каталунците не успяха да преодолеят Селта, въпреки страхотната си форма. Решаващо беше само първото полувреме. Барса откри резултата в 15-та минута, след като Хосе Арнаиз промуши топката в долния ляв ъгъл на противниковата врата. Но 15 минути след това домакините изравниха резултата, след като Пионе Систо отправи изстрел, който преодоля Яспер Силесен. Друго важно нещо в мача, е че най-скъпата покупка на “Блаугранас” Осман Дембеле, се завърна в игра, след 3 месеца отсъствие.

Еспаньол – Леванте

Срещата започна вчера в 22:00 часа и завърши с победа на гостите, с 2-1! Резултатът беше открит в полза на Еспаньол, след гол на Жерард Морено в 28-та минута. Десет минути след това на гостите беше отсъдена дузпа, която Хосе Моралез реализира и изравни резултата. В средата на второто полувреме, играчът на Леванте, Иви успя да закрие резултата с попадение, което донесе победата на гостите.

Нумансия – Реал Мадрид

Това е една не много изненадващо развила се среща. Гостите от Мадрид победиха Нумансия с 3-0! Резултатът беше открит от Гарет Бейл, след изпълнение на наказателен удар. Другите две попадения бяха отбелязани в края на срещата. Техни автори бяха Иско и Майорал.

Това бяха всички новини от Купата на Краля! За повече спортни статии следете блога на Бонусбе!